استفاده از طلا و چرم گوسفندی در تولید کفش چرم!

 قیمت چرم طبیعی امروزه در کشور های که صنعت مد بروزی دارند بیشتر می باشد! برخی از اولین جایگزین های چرم در قرن نوزدهم اختراع شدند نیتروسلولز (گان پنبه) توسط شیمیدان آلمانی کریستین فریدریش شونبین در سال 1845 ساخته شد و بعدها در سال 1846 توسط دانشمند فرانسوی لوئیس نیکلاس منار به کلودیون (پیروکسیلین) تبدیل شد.

اختراع چرم مصنوعی از سال 1997 در کشور آلمان صورت گرفته است.

کلودیون به عنوان یک پوشش محافظ در پانسمان زخم مورد استفاده قرار گرفت و بعداً روی پارچه ها اعمال شد Fabrikoid که در سال 1910 ساخته شد و توسط شرکت DuPont Fabrikoid در سال 1915 به ثبت رسید، یک پارچه پنبه ای تزریق شده با پیروکسیلین بود.

چرم

در برابر آب مقاومت می کرد و به طور گسترده در مواردی مانند اثاثه یا لوازم داخلی، صحافی کتاب، آستر و جلد اتومبیل استفاده می شد Naugahide، پارچه ای که با الیاف چرمی و لاستیک روکش شده بود، برای اولین بار در اوایل دهه 1920 در کیف های دستی زنان استفاده شد، قبل از اینکه در صنایع دیگر گسترش یابد.

از دهه 1960، پارچه هایی که با پلی اورتان و پلی وینیل کلراید پوشانده شده اند یا تزریق می شوند، انواع ترجیحی چرم مصنوعی بوده اند که هم ظاهر و هم دوام چرم واقعی را دارند.

چرم گوسفندی یکی از انواع چرم طبیعی می باشد که محبوبیت ویژه ای در صنعت چرم به همراه دارد.

چرم مصنوعی که در زبان عامیانه به عنوان چرم مصنوعی، چرم بدلی و چرم شناخته می‌شود، دارای چندین مزیت نسبت به چرم واقعی است این می تواند ظاهر و دوام چرم واقعی را با هزینه کمتر تقریبی نشان دهد و تولید آن به مراتب کار کمتری دارد.

همچنین برای بعضی از محصولات نوین که با چرم مصنوعی تولید می شود قیمت محصولات نوین چرم به صرفه تر خواهید بود!

علاوه بر این، سازمان های حامی حقوق حیوانات، صنعت چرم سازی را به دلیل ذبح و سوء استفاده از حیوانات محکوم کرده اند این ترکیبی از ملاحظات عملی و اخلاقی تقاضا برای جایگزین‌های چرم مصنوعی برای کیف‌های دستی، کفش، لباس و سایر اقلام مد را افزایش داده است تا سال 2015 اندازه بازار چرم مصنوعی بیش از 50 میلیارد دلار تخمین زده شد.

 • منابع:
  1. leather animal product
 • تبلیغات: 
  1. تهیه ترشی میگو در جنوب
  2. چرا ذرت بخشی از خانواده علفهاست؟
  3. رنگ چشم اندازی برای طول موج های مختلف نور
  4. پیشرفت چشمگیر صنعت سرامیک در زمینه طراحی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.