ادویه زیره سبز و تاثیر آن بر سیستم گوارشی چگونه است؟

زیره رژیمی اثر محرک قابل توجهی بر سرعت جریان صفرا داشت، میزان افزایش حجم صفرا 25 درصد بود، در حالی که دوز خوراکی آن هیچ تاثیری بر میزان ترشح صفرا نداشت برای اطلاع از طرز تهیه کیک ساده وانیلی در قابلمه روش های متعدد و گوناگونی وجود دارد.

شما می توانید برای طرز تهیه مربای هویج غلیظ از سایت های آشپزی استفاده کنید مصرف زیره سبز در رژیم غذایی تأثیر عمیقی بر برون ده اسید صفراوی (مقدار ترشح شده در واحد زمان) داشت، ترشح اسید صفراوی بیش از 70 درصد نسبت به شاهد بود. افزایش قابل توجه مشابهی در ترشح اسید صفراوی در مورد زیره زمانی که به عنوان یک دوز خوراکی تجویز شد مشاهده شد.

زیره سبز

از آنجایی که شیره صفرا سهم قابل توجهی در فرآیند کلی هضم و جذب دارد، اساساً با تامین اسیدهای صفراوی مورد نیاز برای تشکیل میسل، انتظار می‌رود که زیره سبز که یک اثر محرک گوارشی دارد، بتواند این کار را با تحریک ترشح اسیدهای صفراوی انجام دهد.

مطالعه دیگری بررسی کرده است که آیا این ادویه زیره سبز محرک گوارشی نیز بر مدت زمان اقامت غذا در دستگاه گوارش موش های آزمایشگاهی تأثیر می گذارد لازم به ذکر است طریقه مصرف زیره سبز برای لاغری شکم را می توانید از طب سنتی نزیک محل زندگی خود جویا باشید.

زیره 25 درصد زمان انتقال غذا را کاهش داد. کاهش زمان انتقال غذا توسط زیره‌های رژیمی تقریباً با تأثیر مفید آن بر آنزیم‌های گوارشی یا ترشح صفرا مرتبط است.

دانه های زیره مستطیلی و زرد مایل به خاکستری هستند و  همچنین قیمت مبل راحتی ارزان در بازار بزرگ تهران به صرفه تر می باشد.

اثر ضد دیابتی دانه های زیره در افراد دیابتی انسانی گزارش شده است (Karnick, 1991) (جدول 2) در این مطالعه، 80 بیمار مبتلا به دیابت شیرین غیر وابسته به انسولین به مدت 24 هفته به صورت خوراکی با فرمولاسیون آیورودا حاوی C. cyminum تجویز شدند.

قند خون ناشتا و بعد از غذا در فواصل 6 هفته ای در تمام بیماران به طور معنی داری کاهش یافت دانه های زیره غذایی برای کاهش ناهنجاری های متابولیکی مرتبط با دیابت در موش های دیابتی STZ مشاهده شد (Willatgamuwa و همکاران، 1998).

رژیم غذایی 8 هفته ای حاوی پودر زیره سبز (25/1%) به طور قابل ملاحظه ای مفید بود، همانطور که با کاهش هیپرگلیسمی و گلوکوزوری نشان داد هیپرلیپیدمی مرتبط با دیابت نیز به طور موثری توسط زیره غذایی در موش های دیابتی آلوکسان مقابله شد (دانپانی و همکاران،

 • منابع:
  1. Cumin and black cumin seeds: traditional uses, chemical constituents, and nutraceutical effects
 • تبلیغات: 
  1. سرنگی که سوزن آن خاصیت بی حسی دارد
  2. رابطه بین زعفران و طب سنتی چگونه است؟
  3. با استفاده از لیمو ترش 240 سال عمر کنید!!
  4. ساخت انواع ظروف با نخ پنبه!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.